2/3 chlapa

2/3 chlapa je sbírkou básní, která si jako hlavní úkol klade pobavit, byť neúmyslně. Sbírka je taková, jaký je její autor. Básně jsou krátké a občas se ani o básně nejedná, spíše hesla, slogany, nebo glosy. S nadhledem se dívá na mezilidské vztahy, (nejen) intimní styky, časté nešvary, ke kterým se i sám přiznává. S češtinou nakládá po svém a více řeší originalitu než gramatiku a zbytečnou úctu k pravidlům, která by ho mohla svazovat. Do co nejkratšího textu vpašovává několik významů, které nejsou vždy jasné na první přečtení. Už samotné nadpisy dávají najevo, že jde hlavně o hru se slovy.

Texty doplňují ilustrace grafika Aleše Čumy, který je znám jako autor a zpěvák skupin Bratrstvo, Berlin, Park, Narvan, nebo Suzaplay. Čuma dává básním další rozměr. Sbírka 2/3 chlapa není pro čtenáře poezie, kteří ve verších hledají další životní smutek, ale pro lidi, kteří se životu umějí zasmát a z handicapu nedělají nevýhodu, nýbrž přednost a výjimečnost.

Petr Bezruč

Jak vášně tvé se kupily
Já hledal pomoc posil
Kdybych neblb u pily
Na rukou bych tě nosil

Andersen

Miloval jsem mořskou vílu
Jenom do té chvíle
Než začali vyrábět
Potápěčské brýle

Vysokoškolačka

Jsem já kráva, blbá, hrozná
Teď umírám doma strachy
Co když mě můj táta pozná
Až si stáhne Rychlý prachy

Snowbenci

Myslíš, že jsem machr pouze
To neznáš mou pravou něhu
Roztaješ v mé první touze
Já i ty jsme kousky sněhu

[unex_ce_button id="content_53hn1vwtg" button_text_color="#e03623" button_font="bold" button_font_size="15px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="0" button_bg_color="#ffffff" button_padding="15px 30px 15px 30px" button_border_width="1px" button_border_color="#e03623" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#000000" button_text_spacing_hover="0" button_bg_hover_color="#ffffff" button_border_hover_color="#000000" button_link="https://www.nakladatelstvicas.cz/kniha/2-3-chlapa" button_link_type="url" button_link_target="_blank" has_container="1" in_column=""]KOUPIT KNIHU[/ce_button]